NASA’dan gök taşı açıklaması! Potansiyel tehlike mi?

Geçen günlerde dünyada ilk kez bir özel şirket, uzaya astronot gönderdi. SpaceX’in bu girişimi tüm dünyanın gündeminde geniş yer buldu. O sıralarda ülkemizde ise Trabzon’a gök taşı düştüğüne dair iddialar ortaya çıktı. Doğu Karadeniz’de yer alan illerde görüldüğü öne sürülen bu gök taşının bir ışık parlamasına sebep olduğu belirtildi. Kısa süre sonra uzmanlar gök taşının Türkiye’ye düşmediğini net bir şekilde açıkladı. Dünya varolduğu sürece gök taşı ile ilgili daha çok haber göreceğiz. Şimdi de NASA gök taşı ile ilgili bir açıklama yaptı.

NASA ‘gök taşı yaklaşıyor’ dedi

Potansiyel tehlike olarak kabul edilen ve 250-570 metre ölçülerinde olan 163348 (2002 NN4) isimli gök taşının Dünya’ya yaklaştığı açıklandı. NASA bu gök taşının Dünya’ya çok yakın bir yerden geçeceğini söyledi.

NASA gök taşı için uyarı yaptı

Sputnik’e göre, 6 Haziran’da Türkiye saatiyle 6:20’de Dünya’ya en yakın konumdan geçecek olan gök taşı için bir çarpışma ise öngörülmüyor. Çünkü, gök taşının geçeceği nokta Ay’ın yörüngesinin 13 katı uzaklıkta olacak. Tabii ki yörüngesi Dünya’nın yörüngesiyle kesişen gök taşı yine de potansiyel bir tehlike olarak kabul ediliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!