Xiaomi Mi Band 4 Dünya çapında başarıya adını altın harflerle yazdırdı!

11 Haziran 2019 tarihinde piyasaya sürülen Xiaomi Mi Band 4akıllı saat pazarında kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. 15 Temmuz 2020’de tanıtılması beklenen Mi Band 5, Mi Band 4 modelinin gölgesinde kalabilir.

Xiaomi Mi Band 4 akıllı saat pazarına damgasını vurdu

Çinli firma, kendisine ait olan Twitter hesabından Mi Band 4 adına bir ileti paylaştı. Genel merkezi Singapur’da olan ve teknoloji alanındaki araştırmaları ile tanınan Canalys, Xiaomi’nin kendisi ile gurur duymasına vesile oldu.

Xiaomi, Canalys’tan aldığı bilgilere dayanarak bu ürününün 2019’ün üçüncü çeyreği ile 2020’nin birinci çeyreği arasında dünyada en çok satılan akıllı saat olduğunu açıkladı. Şimdiye kadar bütün Mi Band modelleri ilgi çekmeyi başardı.

Xiaomi Mi Band 4

İlk Mi Band modeli, 9 ay içerisinde kendisinden 1 milyon adet sattırmayı başardı. Mi Band 2, bu başarıya sadece 1 ayda erişti. Mi Band 3 ise 17 günde kendisinden 1 milyon adet sattırabildi. Mi Band 4 modeli de bu istatistiği yalnızca 8 günde yakaladı.

Mi Band 5 için yapılan iyileştirmeler göz önüne alındığında 1 milyon adet satış hedefinin çok uzakta olmadığını söyleyebiliriz. 2014 – 2019 yılları arasında 100 milyondan fazla giyilebilir teknoloji ürünü satmayı başaran Xiaomi, Mi Band serisi sayesinde kazanmaya devam edecek gibi duruyor.

Xiaomi Mi Band 4 akıllı saat

Apple, Samsung ve Amazfit gibi ciddi rakiplerinin karşısında ayakta kalan Xiaomi, Mi Band 4 ile yakaladığı bu başarıyı Mi Band 5 ile perçinlemek istiyor. Mi Band 4, 0.95 inç büyüklüğünde olan renkli AMOLED bir ekrana sahip.

Bu ekranın çözünürlüğü 240 x 120 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kendisinin Mi Fit uygulaması sayesinde yönetilebildiğini de belirtelim. Uyku takibi ve anlık nabız ölçümü de bu akıllı saatin işlevselliğini artıran faktörler arasında yer alıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!