Google banka kartı çıkarıyor

Son yıllarda teknoloji devleri kendi banka kartlarını geliştiriyor. Google banka kartı çalışmalarıyla ilgili yeni bilgiler sızdı.

Fiziksel Google banka kartı geliyor

Sızan yeni bilgilere göre Google da bu alanda yeni bir girişim üzerinde çalışıyor. İki farklı kaynaktan sızan bilgilerden birinde Google Card’ın fiziksel görünümü yer alıyor. Diğer kaynakta ise Chrome’da bulunan otomatik form doldurma özelliğindeki #autofill-enable-google-issued-card satırı görülüyor. Direkt olarak Chrome’da yer alan bu bilgi, iddiaları resmi olarak doğruluyor.

Google banka kartı

TechCrunch tarafından paylaşılan bilgilere göre, bu kart kredi özelliği taşımayacak ve çok sayıda çevrimiçi mağaza ile anlaşmalı olacak. Ayrıca Google Pay desteği de olacak kartla, kullanıcılar harcamalarıyla ilgili verileri detaylı bir şekilde görebilecek.

Yapılan harcama detaylarının yanı sıra en çok alışveriş yapılan yerler Google Haritalar’da görülebilecek. Kart kaybolduğunda veya çalındığında çoğu bankacılık sisteminde olduğu gibi kilitleme veya hesabı devre dışı bırakma gibi seçenekler yer alacak.

Kartın ne zaman kullanıma sunulacağı ve başka hangi özelliklere sahip olacağıyla ilgili ise henüz başka bir detay bulunmuyor.

Apple, teknoloji dünyasında ödeme sistemlerine olan girişimleri il ön plana çıkmış ve Apple Card ile bu alanda bir ilki gerçekleştirmişti. Benzer şekilde Huawei de kendi fiziksel banka kartını çıkaracağını duyurmuştu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!