Nehire düşen telefon 8 ay sonra herkesi hayrete düşürdü!

Telefonunu yanlışlıkla nehire düşüren Çinli bir adam şaşırtıcı bir şekilde sekiz ay sonra bir mucize ile karşılaştı. Zhou adı ile bilinen balıkçı, geçtiğimiz Eylül ayında Çin’de çalkantılı bir nehirde arkadaşıyla balık tutarken akıllı telefonunu kaybetti.

Nehire düşen telefon 8 ay boyunca sular altında kaldı! 

Zhou bu konu ile ilgili PearVideo adlı sosyal medya platformuna açıklama yaptı. Arkadaşı ile balık yakalamaya çalışıyorlardı, telefonunu plastik bir torbaya sıkıştırmış ve sonra telefonu tekneden suya düşmüştü. Balıkçı, telefonun kaybolduğunu anında fark etmedi bunu kıyıya çıktığında fark etti ve telefonunu bir daha asla bulamayacağını düşündü çünkü nehirdeki su çok çamurluydu. Konuyu unutmuş olan Zhou, son zamanlarda su seviyesinin düşmesi ile bir balıkçı sayesinde telefonuna 8 ay sonra kavuştu. Zhou’nun numarasını telefon arkasındaki bir kartvizit de buldu. Telefonun fotoğrafına bakıldığında iPhone 7 Plus olduğu anlaşılıyor.

nehire düşen telefon

Zhou, balıkçı tarafından bir paket aracılığıyla teslim edilen akıllı telefonunu gördüğünde çok şaşırdı çünkü hala çalışır durumdaydı. Kano gezisi sırasında çektiği fotoğrafları bir daha asla bulamayacağını düşündüğü telefonundan rahat bir şekilde aldı. Aşağıdaki kare ise bu fotoğraflardan bir tanesi.

nehire düşen telefon

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!