Corona virüs için özel telefon geliyor!

Huawei‘nin alt markası olan Honor‘un bir süredir yeni bir seri üzerinde çalıştığı biliniyordu. Farklı sızıntılarla karşımıza çıkan Honor Play 4 serisi bugün ilk defa doğrulanmış bir özelliğiyle gündem oldu. Daha önce telefonlarda kızılötesi kameralar görmüştük fakat Honor, bu seride çok farklı bir özellikle karşımıza çıkacak. Honor Play 4 Pro ateş ölçecek!

Corona sonrası Honor Play 4 serisi için dikkat çekici özellik!

Geçtiğimiz günlerde Huawei‘nin alt markası Honor‘un yeni akıllı telefon serisinde ateş ölçme özelliği bulunacağı Weibo‘da paylaşılmıştı. Yarın tanıtılacak olan Honor Play 4 serisinde sıcaklığı ölçmek için kullanılabilecek bir kızılötesi kamera bulunduğu onaylandı. Bu özellik ile birlikte Honor Play 4 serisi ateş ölçebilecek.

Honor, cihaz üzerindeki sıcaklık ölçüm sensörlerinin sadece nesnelerle, hayvanlarla ve insanlarla çalıştığını bildirdi. Bu özelliğin Covid-19 salgını ile uğraştığımız bu günlerde anlık ateş ölçebilmemiz açısından gayet iyi bir özellik olacağını da söyleyebiliriz.

Ateş ölçüm cihazlarına benzer bir mantıkta çalışan bu özellikle birlikte telefonu kişinin alnına tutarak ateşini ölçebileceğiz. Bu özelliğin sadece Honor Play 4 Pro modelinde bulunacağı düşünülüyor fakat henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte, bugünün küresel durumu göz önüne alındığında, akıllı telefonların pratik özelliklerinden birini daha görebiliyoruz. Eğer bu özellik düzgün çalışırsa, corona virüs pandemisi sırasında oldukça fazla insan ile muhatap olması gereken çalışanlar için kullanışlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Corona sonrası Honor Play 4 Pro için dikkat çekici özellik! - ShiftDelete.Net

Ateş ölçebilen Honor Play 4 Pro ve diğer Play 4 serisi modelleri 3 Haziran günü yani yarın tanıtılacak. Cihazların fiyatları ve özellikleri konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Tüm detayları yarın yapılacak tanıtım ardından sizlerle paylaşıyor olacağız.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!

Kaynak: Shiftdelete.net