Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı

Samsung’un yeni Galaxy Note 20 modeli hakkında şimdiye kadar paylaşılan en net tasarım detayları ortaya çıktı. Kısa bir süre önce paylaşılan görseller ile birlikte Galaxy Note 20 tasarımı cihazın tüm tasarım detaylarını netleştirmiş oldu.

Galaxy Note 20 tasarımı netleşmeye başladı

Pigtou isimli şirket tarafından Note 20 CAD çizimleri paylaşıldı. Paylaşılan görsellerde en dikkat çeken detay, Samsung’un S Pen kullanımında yapmaya hazırlandığı değişiklik oldu.

galaxy note 20 tasarımı

Daha önceki Galaxy Note modellerinde S Pen yerleşimi, cihazın sağ alt bölümünde konumlandırılıyordu. Yeni paylaşılan görsellerde ise Samsung’un, S Pen konumunu cihazın sol alt bölümüne taşıması dikkat çekiyor.

galaxy note 20 tasarımı

Samsung Galaxy Note 20 tasarımı ile ilgili şimdiye kadarki beklentiler, yeni sızıntılarda da aynı şekilde beliriyor. Çerçevesize yakın ekran tasarımında sadece ekranın üst bölümün ortasında ön kamera bulunuyor. Arka bölümde ise 4 farklı sensörlü arka kamera seti kendini gösteriyor. Arka kamera modülü sol üst noktada yer alıyor.

galaxy note 20 tasarımı

Bunların dışında belirtmek gerekirse bu CAD çizimlerini sızdıran kaynağın, çok da güvenli olmadığı yönünde çeşitli yorumlar da bulunuyor. Dolayısı ile S Pen konumlandırmasının değişikliğe uğrayıp uğramayacağı konusunda kesin konuşmak için henüz daha erken gibi görünüyor.

Ancak diğer tasarım detayları, daha önceki beklentiler ile pararlel şekilde beliriyor. Nitekim Galaxy S20 Ultra ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün oluyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!