OnePlus Z özellikleri sızdırıldı! İşlemcisi şaşırttı

OnePlus Z özellikleri ortaya çıktı. Daha önce de tasarımı ortaya çıkan modelin özellikleri için kısıtlı bilgi bulunuyordu. Son sızıntıyla birlikte birçok bilgi daha gün yüzüne çıktı.

Daha önceden de modelin tasarımı dikkat çekmişti. Çünkü yeni model için hazırlanan tasarım, önceki modelleri andıran bir yapıya sahipti. Tasarımı sizinle de paylaşmıştık.

OnePlus Z özellikleri sızdı

OnePlus 8 Pro dikkatleri toplamış ve gözler firmaya çevrilmişti. Üst segment telefonlar arasında bulunan modelinden sonra orta segment için çalışmalara devam eden firma yeni modeli için çalışmalarda sona yaklaştı. Yeni modelin temmuz ayında duyurulması bekleniyor.

Yeni modelin daha önce ortaya çıkan özelliklerinde ekran için yeni detay var. Ekran Optic AMOLED olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu ekran kavisli kenar tasarımına sahip olacak. Ön kamera da modelin ekranına gömülü olarak gelecek. Güvenlik için ekranda parmak izi okuyucu da yer alacak. Bu ekranın 90 Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor.

oneplus z özellikleri

OnePlus Z özellikleri incelendiğinde şaşırtan bilgi ise işlemci oldu. Çünkü beklenti modelin Mediatek Dimensity 1000L işlemciden güç almasıydı. Ancak yeni iddialara göre model Snapdragon 765 işlemci kullanacak. Bu işlemci 5G desteğini de telefona kazandıracak. Snapdragon 765, 2.4 GHz temel çalışma hızına sahip. 7 nm fabrikasyon süreciyle üretilen işlemci Adreno 620 GPU grafik birimine sahip.

İşlemcide Snapdragon 765 kullanılması, telefonun tercih sebeplerinden olabilir. Çünkü modele ait ilk özellikler ortaya çıktığında Mediatek Dimensity 1000L işlemci dikkat çekmişti.

Bunlarla birlikte yeni modelde 8 GB RAM ile 128 GB ya da 256 GB dahili depolama yer alacak.

Yeni modelin kameraları hakkında bilgi henüz yok. OnePlus 8 Pro sonrasında kamera performansı merak uyandıracak.