Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi

ABD’de George Floyd‘un bir polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke geneline yayılan ırkçılık ve polis şiddeti karşıtı protestolar nedeniyle Epic GamesFortnite 2. kısım 3. sezon başlangıç tarihini ve The Device isimli canlı etkinliğini erteleme kararı aldı. Yeni sezon için 17 Haziran işaret edilirken, canlı etkinlik içinse 15 Haziran tarihi verildi.

Epic Games ’ten adalet ve eşitlik vurgusu!

Protestolarla ilgili başından beri sessizliğini koruyan şirket, erteleme kararlarını bir mesajla şöyle duyurdu:

“Yakın zamanda, temel insan haklarının yok sayılmasından siyahi insanlara karşı ırkçılığın bariz ve gizli etkilerine kadar toplumumuzda devam eden adaletsizlikleri hatırlatan olaylar yaşadık. Şu anda arkadaşlarımızın, ailelerin, ekip üyelerinin, oyuncuların ve toplulukların derinden hissettiği acıyı paylaşıyoruz.

Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin politikadan bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz.

Fortnite’ı her zaman daha ileriye taşımayı çok seviyoruz ama 3. Sezon’u başlatmak ile ekibimize kendileri, aileleri ve toplulukları üzerine odaklanabilmeleri için zaman vermek arasındaki dengeyi kurmamız gerek.”

Fortnite yeni sezonu için ilk erteleme Nisan ayında corona virüs pandemisi nedeniyle gelmiş, son bir erteleme de geçtiğimiz hafta The Device etkinliğini de içine alacak şekilde 6 Haziran olarak ilan edilmişti.

Eğer erteleme gerçekleşmemiş olsaydı bugün milyonlarca aboneye sahip olan Youtube içerik üreticisi Loserfruit kostümü de yayınlacaktı, fakat Youtuber paylaştığı bir videoda Epic Games ile ortak bir karara vararak erteleme yapmanın en doğru karar olacağını belirtti.

Ertelemelerde Fortnite yalnız değil!

Epic Games ile birlikte daha birçok şirket protestolar nedeniyle etkinliklerini erteleme kararı aldı. İlk olarak Sony, bugün yapılması planlanan Playstation 5 lansmanını daha ileri bir tarihe ertelerken; GoogleAndroid 11‘in yeni özelliklerini duyurucağı sunumunu ve EA Games de Madden 21 etkinliğini  doğru zamanlama olmadığı gerekçesiyle ileri çekmişti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!