En çok harcama yapılan mobil uygulama açıklandı

TikTok birçok kişi için ”aman ne yükleyeceğim” diyeceği bir uygulama olsa da yine de popülerliğini karantina günlerinde artırmış gibi duruyor. SensorTower nisan ayında en çok harcama yapılan uygulamalar listesi yayımladı. Bu listede başarısını tazeleyen ve rekor denecek harcamalara imza atılan TikTok başta yer aldı. TikTok kullanıcıların en çok harcama yaptığı mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Peki uygulama içinde kaç dolar harcama yapıldı?

En çok harcama yapılan mobil uygulama: TikTok oldu

SensorTower hazırladığı listeye elbette mobil oyunları eklemedi bunun yanında en çok harcama yapılan ilk beş uygulama arasında dünya genelinde TikTok’tan sonra YouTube, Tinder, Disney Plus ve Tencent Video yer alıyor. Kullanıcılar TikTok uygulamasında yalnızca nisan ayında 78 milyon dolardan fazla harcama yaptı.

Rapora göre, kullanıcılar geçen ay TikTok’ta hem iOS hem de Android‘de 78 milyon dolardan fazla harcadı. TikTok, App Store’un ay için En Çok Hasılat Yapan uygulamalar listesinde bir numarada kendisine yer buluyor.

Bunların yanında iOS kullanıcıları en çok, TikTok, YouTube ve Tinder için harcama yapıyor. Android kullanıcıları ise, Google One, Disney Plus ve BIGO Live adlı uygulama için harcama yapıyor.

Aslında TikTok ve YouTube kullanıcıların hem en çok vakit geçirdiği hem de en çok harcama yaptığı ortak uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanıcı sayılarına ve indirilme rakamları da zaten bu yorumları doğruluyor. Yeni rakamlar ile de ortaya çıktığı üzere TikTok en çok harcama yapılan uygulama diyebiliriz.

Siz en çok hangi mobil uygulamada harcama yapıyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!