Facebook’tan Zoom benzeri yeni uygulama!

Geçtiğimiz günlerde Facebook, kullanıcıların messenger üzerinden daha rahat görüntülü konuşabilmeleri için yeni özelliklerini sunacağını bildirmişti. Ardından 50 kişiye kadar görüntülü konuşabilme özelliğini Instagram uygulamasıyla birlikte de sundu. Bugün ise Facebook, toplu konuşma için yepyeni bir uygulama tanıttı. Zoom benzeri uygulama Facebook CatchUp dikkat çekecek!

Zoom benzeri uygulama Facebook CatchUp tanıtıldı!

Facebook‘un araştırma ve geliştirme bölümünden en son deneysel uygulama, sesli grup aramalarına özel geldi. CatchUp, sevdiklerinizle sohbet etmek için bir zaman ayarlama ve toplu konuşabilme sıkıntılarını ortadan kaldırıyor. Konuşmaya hazır olduğunuzu gösteren bir durum ayarlayabilir ve en fazla sekiz kişilik görüşme yapabileceğiniz gruplar oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlarınız ve aileniz için gruplar oluşturabilirsiniz, böylece herkes müsait olduğunda, tek bir dokunuşla hepsiyle çağrı başlatabilir, aynı anda konuşabilirsiniz. Şirketin bazı iletişim uygulamalarında da olduğu gibi, telefonunuzun kişi listesiyle de çalışabilen CatchUp‘ı kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyacınız olmayacak. CatchUp’ın gizlilik ayarları aracılığıyla da iletişimde kalmak istediğiniz kişileri kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Bugün ise Facebook, görüntülü konuşma için yepyeni bir uygulama tanıttı. Zoom benzeri uygulama Facebook CatchUp dikkat çekecek! - ShiftDelete.Net

TechCrunch’a yapılan açıklamada, Facebook yetkilileri COVID-19‘un çoğu insanı evleriyle sınırlandırmasından önce de CatchUp üzerinde çalışıldığı söyledi. Ancak pandemi nedeniyle Ar-Ge bölümü olan NPE ekibinin geliştirmeyi hızlandırma aşamasına girdiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta CEO Mark Zuckerberg, çok sayıda çalışanının evden kalıcı olarak çalışmasına izin verme planlarını da açıklamıştı. Uzaktan çalışmaya geçiş ile uyumlu olarak, Facebook daha fazla iletişim aracı üzerinde çalışacak ve CatchUp da bu kararın ilk ürünlerinden biri olacak gibi görünüyor.

Birçoğumuz pandemi yayıldıkça iletişim halinde kalmak için video görüşmelerine yöneldik, ancak ne kadar yakın olursanız olun yüzünüzü ailenize ve arkadaşlarınıza göstermek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, CatchUp iletişimi sürdürmek için makul bir çözüm olacak gibi duruyor. ABD’de iOS ve Android‘de kullanılabilir durumda olan uygulamanın yakında diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!