WhatsApp iPhone için yeni bir özelliğe kavuşuyor

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iPhone özellikleri için yeniliği kullanıma almaya hazırlanıyor. Her geçen gün daha fazla kullanıcı dostu haline gelen uygulama, daha önce de tarihle mesaj arama özelliğini kullanıcılara kazandırmıştı.

Facebook’un sahip olduğu ve dünya genelinde yüzlerce milyon kullanım sayısına sahip olan uygulama, bu alandaki hakimiyetini sürdürmek için kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak veriyor. Öte yandan kullanıcıları şaşırtacak yenilikler de uygulamaya ekleniyor.

WhatsApp iPhone özellikleri gelişiyor

Hem Android hem de iOS cihazlar için çalışmalarını sürdüren WhatsApp, bazı yenilikleri belirli cihazlarda denemeyi uygun görüyor. Bu habere konu olan yenilik de iOS cihazlara geldi. Fotoğraf mesajlarına odaklanan firma, yönlendirilen fotoğraflara özel etiket getirmişti. Bu etiketle birlikte fotoğrafı internette arama özelliği de gelecek.

Mesajlarda güvenliği sağlamak ve bilgi kirliği ile yalan haberleri engellemek isteyen uygulama, bir fotoğrafın dört veya daha fazla kez “iletilmesi” sonrasında bir arama butonu gösterecek. WhatsApp iPhone özellikleri içinde yeni olan bu buton sayesinde, tekrar tekrar gönderilen fotoğrafın ne olduğu, kaynağının neresi olduğu vb. bilgilere ulaşılabilecek.

whatsapp iphone

WhatsApp’ın, uzun zamandır yalan haberleri yayan, mesajlara ve hesaplara karşı mücadele ettiği biliniyordu. Bu özellik sayesinde birçok kez gönderilen fotoğrafların asılsız bilgi içerebileceği kullanıcılara anlatılacak.

Uygulama daha önce de spam mesajlar ve yalan haberler paylaşan kullanıcıları engellemeye başlamıştı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!