Zoom uygulaması için yeni rakip! Google Duo

Google uzun süre önce duyurduğu ve bir türlü vazgeçemediği Duo servisi için beklenen güncellemeyi yaptı. İş toplantılarının evlere taşındığı bu günlerde video konferans pazarında hiç bilinmeyen Zoom uygulaması büyük bir çıkış yakaladı.

Google, bu pazarda geri kalmamak için önce Meet’i bir süre ücretsiz olarak sunmayı tercih etti. Şimdi ise Google hesabı olan herkesin ücretsiz kullanabileceği Duo için 12 olan video görüşme sınırını yükseltmeye hazırlanıyor.

Duo’dan Zoom uygulaması rakibi olmak için yeni video konferans özelliği

Duo hali hazırda, akıllı telefonlar, tabletler ve iPad için bu özelliği sunuyor. Yeni yapılacak güncellemeyle birlikte hem Chrome için video konferans özelliği gelecek hem de görüşme kişi sayısı 32 olacak.

GoogleDuo için başka güncellemeler de planlamışa benziyor. Aile görüşmesi adı verilen bu modda, çizimler yapmak, Instagram benzeri filtreler kullanmak mümkün oluyor. Eğlenceli bir arayüz ile karşımıza çıkacağa benzeyen Google, güvenliği de ön planda tutuyor.

Özellikle aile modu üzerinden yapılan görüşmeler, sadece aile olarak tanımladığınız toplantı üyeleri tarafından görüntülenebiliyor. Aynı zamanda 32 kişiye kadar yükseltilecek olan video konferans özelliği için Google hesabınızla giriş yapmanız gerekecek.

zoom uygulaması, video konferans

Google, anneler gününü düşünerek aile modunu yayına aldı. Böylece eğlenceli filtreleri grp görüşmelerinde kullanmak mümkün olacak.  Chrome üzerinden video görüşme için ise önümüzdeki birkaç hafta içinde güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Şu an için 32 kişilik video konferans özelliğinin diğer platformlara ne zaman geleceği belli değil. Ancak Google bu güncellemeyi de kısa sürede yapacağa benziyor.

Bu güncelleme sonrası video görüşme için Zoom uygulaması  yerine Duo kullanır mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için webkafası.com’u  Twitter’da takip edin,YouTubete takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin aramıza katılın!